Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
XX Niedziela Zwykła
19.08.2018 r.

         
1. Witamy wszystkich pielgrzymów i parafian w bazylice objawień św. Antoniego w Radecznicy, w dzisiejszą 20 niedzielę zwykłą w ciągu roku kościelnego. Liturgia Słowa mówi o Chlebie żywym, który zstąpił z nieba. Codziennie odmawiajmy 10 różańca w naszych rodzinach.
Dzisiaj po sumie nabożeństwo dla FZŚ.
2. We wtorek o godz. 7.30. czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz. 8.00 i 18.00 Msza św. zbiorowa sprawowana w tych intencjach.
Wieczorną Eucharystię transmituje Katolickie Radio Zamość.
3. Trwa miesiąc modlitw o trzeźwość Polaków. Zapraszamy wszystkich w każdy piątek o godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia w tej intencji.
4. Dziękujemy i polecamy, w modlitwie Panu Bogu tegoroczne zbiory. Dziękujemy za wszystkie dary/ziemiopłody do naszej kuchni klasztornej.
5. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,
  • we wtorek wspomnienie św. Piusa X - papieża,
  • w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej
  • a w piątek święto św. Bartłomieja, apostoła.
  • Dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, w sobotę św. Ludwika - patrona. Dla członków istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem naszej zakonnej modlitwy.

Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- Wraz z rozpoczęciem nowego roku kościelnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści