Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
IV Niedziela Zwykła
29.01.2023 r.


1. Serdecznie witamy pielgrzymów i parafian oraz pielgrzymów duchowych w naszym sanktuarium i życzymy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Antoniego naszego Patrona.
2. Dziś jest IV Niedziela Zwykła.

Dziś o godz. 9:00 w kaplicy św. Franciszka Msza św. dla chorych i personelu z naszego szpitala.
Dzisiaj zapraszamy na Eucharystię na godz. 15:00 aby się modlić o ustanie pandemii.

Codziennie po Mszy świętej o godz. 8:00 do 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy za wszystkie ofiary na konto klasztoru na dalszy remont schodów a zwłaszcza na zakup drewna dębowego.   

Ofiary od Róż Żywego Różańca:
od Jana Szarana z Gruszki Zaporskiej 500 zł,
od Aliny Jachymek z Radecznicy 450 zł,
od Wandy Garbarz z Radecznicy 400 zł,
od Ireny Paczos z Latyczyna 370 zł,
od Heleny Maciąg z Radecznicy 400 zł,
od Teresy Woźnica z Radecznicy 470 zł.

Wszystkie Msze Święte z bazyliki są transmitowane przez internet, YouTube - RADECZNICA BAZYLIKA ŚWIĘTEGO ANTONIEGO. Możemy także znaleźć odpowiednie przekierunkowanie do transmisji Mszy Świętej, na naszej stronie internetowej klasztoru.

3. W tym tygodniu:

  • W niedzielę - j. w.
  • W poniedziałek - wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti - dziewicy.    
  • We wtorek - o godz. 7:30 czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz 8:00 i 17:00 Msza św. Zbiorowa w tych intencjach. Także dziś wspomnienie św. Jana Bosko - prezbitera.  
  • W środę - dzień powszedni.       
       W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej:
  • W I czwartek - święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. W bazylice porządek świąteczny czyli msze tak jak w każdą niedzielę. W tym dniu na każdej eucharystii poświęcenie gromnic. Na wieczorną Eucharystię zapraszamy braci strażaków a po Mszy Świętej wspólny opłatek. Zapraszamy również panie sołtyski i sołtysów oraz budowniczych naszej szopki w bazylice. W tym dniu Kościół obchodzi 27 Dzień Życia Konsekrowanego a wieczorną Mszę Świętą o godzinie 17:00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. bp Marian Rojek który przeżywa 17 rocznicę święceń biskupich. Na tej Mszy Św. wieczornej dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej otrzymają książeczki do modlitwy. Dziś modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 17:00, w której dziękujemy za naszych kapłanów.
    Ofiary z tego dnia są przeznaczone na Klasztor Sióstr Bernardynek w Chęcinach.
  • W I piątek - wspomnienie św. Błażeja, który jest patronem chorób gardła. Poświęcenie jabłek i błogosławieństwo świecami na każdej Mszy św. Wyjazd do chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Zachęcamy do praktykowania spowiedzi i Komunii św. pierwszopiątkowej. O godz. 15.00. Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy.
  • W I sobotę - dzień powszedni.    
  • W przyszłą niedzielę - V Niedziela zwykła. W tym dniu wspomnienie św. Agaty i poświęcenie soli chleba i wody.

4. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny czy Urodziny, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień. Niech Pan błogosławi Wam w nadchodzącym tygodniu.
5. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
6. Dziękujemy za wszystkie dary i ziemiopłody do klasztoru. Dziękujemy za wszystkie ofiary na konto klasztoru, które zostanę przeznaczone na zakup drewna dębowego na schody pokutne.
7. Staropolskie Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom. Niech św. Antoni - patron tego miejsca świętego wyprosi wiele łask Bożych dla Waszych rodzin. Bóg zapłać za dobroć Waszych serc. Dla wszystkich którzy pragną wspomóc sanktuarium dane do konta mogą znaleźć TUTAJ.
8. Pierwsza Komunia Święta w przyszłym roku 2023 odbędzie się 7 maja.

Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści