Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
XXIX Niedziela Zwykła
21.10.2018 r.

         
1. Dzisiaj przeżywamy 29 niedzielę zwykłą w ciągu roku kościelnego. Serdecznie witamy wszystkich pielgrzymów i parafian. Jest to niedziela misyjna i ofiary składane na tace są przeznaczone na misje święte.
2. Miesiąc październik to czas modlitwy różańcowej w naszych parafiach, w rodzinach. W naszej bazylice modlitwa różańcowa o godz. 16.30 a następnie Msza święta o godz. 17.00.
3. W tym tygodniu:
  • W niedzielę - po sumie spotkanie formacyjne dla franciszkańskiego zakonu świeckich.
  • W poniedziałek - wspomnienie św. Jana Pawła II.
  • We wtorek o godz. 7.30. czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz. 8.00 i 17.00 Msza św. zbiorowa sprawowana w tych intencjach.
    Wieczorną Eucharystię transmituje Katolickie Radio Zamość. Również tego dnia przeżywamy święto naszej zakonnej prowincji bernardyńskiej z faktu, że w liturgii przywołujemy postać św. Jana Kapistrana, franciszkanina włoskiego. Założył klasztor św. Bernardyna ze Sieny w Krakowie i w Warszawie, stąd nazwa bracia od św. Bernardyna lub Ojcowie Bernardyni.
  • W środę - dzień powszedni.
  • W czwartek - dzień powszedni.
  • W piątek - dzień powszedni. O godz. 15.00. Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy.
  • W sobotę - dzień powszedni.
  • W przyszłą niedzielę Rocznica poświęcenia Kościoła własnego.
4. Dziękujemy za wszystkie dary - ziemiopłody, ofiarowane na nasze zakonne Seminarium Duchowne do Kalwarii Zebrzydowskiej. Bóg zapłać.
5. Dziękujemy za wszystkie dary do naszej kuchni klasztornej.
6. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem naszej zakonnej modlitwy.
7. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego Patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
8. Dzisiaj zdajemy egzamin z naszej dojrzałości w życiu politycznym przez twórczy i odpowiedzialny wybór przedstawicieli do naszych władz samorządowych. Módlmy się w dniu dzisiejszym za naszą ukochaną Ojczyznę, w 100 - lecie jej wolności i mądrość zbiorową Polaków.
9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:
  Stanisław Kaziród z Gruszki Zaporskiej, oraz
  Teresa Dziwota z Radecznicy - bloki. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15.00.

Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści