Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Miłosierdzia Bożego
7 kwietnia 2024 r.

   1. Przeżywamy Niedzielę Bożego Miłosierdzia rozpoczynającą tydzień miłosierdzia. Dzisiaj ze względu na święto patronalne Caritas-u są zbierane ofiary do skarbonek  przy drzwiach wejściowych na działalność diecezjalnego  Caritas-u. Także dzisiaj Godzina Miłosierdzia o godz. 14:30, a potem jak zwykle Msza św. o 15:00.
Składamy serdeczne Bóg zapłać  wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają nasz klasztor i sanktuarium.

  W tym tygodniu:
  • Jutro przeniesiona z Wielkiego Poniedziałku uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu na mszy św. wieczornej będą składane obietnice dotyczące Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Stosowne materiały na ołtarzu Matki Bożej. Msze św. w naszym sanktuarium jak w niedzielę, zaś w Chłopkowie o 16:00 i w Podlesiu o 17:00.
  • We wtorek – czytanie próśb i podziękowań do św. Antoniego od godz. 7:30 i o godz. 8:00 i 18:00 Msze św. zbiorowe.  
  • W przyszłą niedzielę  - rozpoczyna się tydzień biblijny. Także za tydzień po sumie zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

  Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną św. Antoniego i swoich patronów oraz  życzliwości od ludzi na każdy dzień.

  Już dzisiaj zapraszamy na uroczyste obchody 360 rocznicy Objawień św. Antoniego w Radecznicy, od których wszystko tutaj  się zaczęło: w sobotę 11 maja Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego o 10:00 i sympozjum naukowe oraz w niedzielę 12 maja Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa ordynariusza Mariana Rojka o godz. 10:00.

  Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Dolny Śląsk, bo zwiększył się autokar.

  W punkcie z dewocjonaliami można nabyć m. in. pamiątki z naszego sanktuarium.

  W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Mieczysław Nowak, kilkudziesięcioletni pacjent naszego szpitala, śp. Anna Mameła z Gruszki Zaporskiej, śp. Marian Zych z Radecznicy i śp. Stanisław Lachowicz z Gruszki Zaporskiej, którego pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 16:30. Wieczny odpoczynek...
Ogłoszenia stałe

- Codziennie po Mszy świętej o godz. 8:00 do 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.


- Dziękujemy za wszystkie dary i ziemiopłody do klasztoru. Dziękujemy za wszystkie ofiary na konto klasztoru, które zostanę przeznaczone na prace remontowe przy bazylice i w klasztorze.   

- Staropolskie Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom. Niech św. Antoni - patron tego miejsca świętego wyprosi wiele łask Bożych dla Waszych rodzin. Bóg zapłać za dobroć Waszych serc. Dla wszystkich którzy pragną wspomóc sanktuarium dane do konta mogą znaleźć TUTAJ.

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści