2021 r. - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Archiwum > Wydarzenia dawniej
Papież Franciszek ogłosił Rok św. Józefa (8 grudnia 2020 - 8 grudnia 2021) dla uczczenia 150 rocznicy ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła katolickiego, przez bł. Piusa IX 8 grudnia 1870 r. Zachęcamy do modlitwy za Kościół za wstawiennictwem św. Józefa.
Bazylika i okolice w szacie zimowej

12-13 czerwca odpust św. Antoniego z Padwy


              Odpust Porcjunkuli
Św. Franciszek szczególną miłością darzył Najświętszą Maryję Dziewicę, Matkę Zbawiciela. W czasie swoich wędrówek po ziemi umbryjskiej napotkał pod Asyżem maleńką kapliczkę poświęconą Matce Bożej. Ponieważ kapliczka była zniszczona i zaniedbana, odnowił ją. Na prośbę Franciszka Ojcowie Benedyktyni z góry Subiaco ofiarowali mu ją, pod warunkiem że jeżeli jego wspólnota rozrośnie się w zakon, kaplica będzie jego kolebką. Tutaj Franciszek często przychodził na modlitwę i tutaj zakończył doczesne życie w roku 1226. W tym kościółku otrzymał też niezwykłą łaskę: pewnego razu objawiła mu się Najświętsza Dziewica wraz ze swoim Synem Jezusem Chrystusem i rzekła do niego: „Proś mnie, o co chcesz". Wówczas Franciszek poprosił, aby każdy, kto wejdzie do tej świątyni, otrzymał odpuszczenie wszystkich swoich grzechów. Papież Honoriusz III zatwierdził, a inni papieże potwierdzili ten odpust, mocą którego wierni zyskują darowanie wszelkich kar doczesnych, należnych za grzechy. Dzisiaj odpust Porcjunkuli można zyskać nie tylko w świątyniach franciszkańskich, ale we wszystkich kościołach parafialnych.

W naszym sanktuarium można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami tj. Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Maryjo") w  intencjach Ojca Świętego.
PIELGRZYMKA AUTOKAROWA 3 - DNIOWA W DNIACH 27-29 SIERPIEŃ 2021 R.
Trasa Pielgrzymki
Biłgoraj - Radecznica - Św. Krzyż - Kalisz - Gniechowice - Góra św. Anny - Częstochowa - Biłgoraj

Więcej informacji  - PROGRAM PIELGRZYMKI


Od 1 października - to jest piątek - różaniec o godz. 16:30, a o godz. 17:00 wieczorna Eucharystia - a więc o godzinę wcześniej.

W wieczór poprzedzający uroczystość św. Franciszka z Asyżu obchodzi się pamiątkę błogosławionej śmierci świętego zwaną Transitus. W bazylice nabożeństwo to obchodziliśmy 03 października w niedzielę po wieczornej Mszy Świętej. W modlitwach uczestniczył ks. bp Witalij Skomorowski z Łucka na Wołyniu.Zmarli potrzebują TWOJEJ modlitwy....

Odpusty za zmarłych:
a) wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany wyłącznie za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić: Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia święta i modlitwa według intencji Ojca Świętego;

b) wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten przez cały listopad jest zupełny.
Szkolny Kiermasz Świąteczny
Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkolnym Kiermaszu Świątecznym, który odbędzie się w dwie najbliższe niedziele tj. 05.12.2021 i 12.12.2021 przy Bazylice Św. Antoniego w Radecznicy.
Na kiermaszu oferowane będą kartki świąteczne i stroiki wykonane przez Uczniów, Rodziców i Nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy.
Pozyskane ze sprzedaży fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby szkoły związane z nadaniem jej imienia Świętego Antoniego z Padwy.
Serdecznie zapraszamy!

Poniżej zdjęcia niektórych oferowanych stroików i kartek. Po więcej zapraszamy na stoisko!

Wróć do spisu treści