OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela Zwykła
– 15 października 2017 r.

Czcigodni parafianie pielgrzymi i wszyscy goście przybyli do Bazyliki św. Antoniego, witamy Was bardzo serdecznie i życzymy, by nasz Wielki Patron, który tutaj objawił się Szymonowi Tkaczowi, prowadził Was po drogach Waszego życia.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały październik będą się odbywać Nabożeństwa Różańcowe, o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

W tym tygodniu.

- Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12 będzie nabożeństwo dla FZŚ.
Także dziś rozpoczynamy modlitwy w intencji misji i misjonarzy - zwłaszcza z naszej zakonnej prowincji, stąd obecność w naszej Bazylice o. Gerwazego, który głosi kazania o misjach prowadzonych przez naszą prowincję. Po każdej Mszy św. możliwość złożenia ofiary do puszki na rzecz misji.

- W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

- Wszystkich czcicieli św. Antoniego zapraszamy na Mszę św. wotywną o św. Antonim we wtorek na godz. 8.00 i 17.00. Przed Mszą o 8.00 - zbiorową - odczytanie próśb i podziękowań a po Mszy św. modlitwy nowennowe i ucałowanie relikwii naszego Patrona.
Także dziś wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
Kandydatów do bierzmowania z klasy trzeciej gimnazjum zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się: dla grupy pierwszej we wtorek po Mszy św. wieczornej.

- W środę Święto św. Łukasza. Służbie zdrowia zwłaszcza z naszego szpitala, która dzisiaj przeżywa swoje święto patronalne, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

- W czwartek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy trzeciej gimnazjum na spotkanie formacyjne, które odbędzie się: dla grupy drugiej w czwartek po Mszy św. wieczornej.
Także dziś wspomnienie św. Piotra z Alkantary, prezbitera.

- W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. zbiorowa odprawiana w zapisanych intencjach rodzin z Latyczyna, które w ostatnim tygodniu przyjęły obraz Bożego Miłosierdzia.
Serdecznie zapraszamy.
Przypominamy i prosimy, by w piątek na godz. 15.00. przynosić księgę intencji tu do kościoła, w których to intencjach odprawiana jest Msza św.
Również dziś wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiarodawców o godz. 12.00.

- Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dary w ostatni piątek na WSD do Kalwarii Zebrzydowskiej i naszej kuchni klasztornej. W szczególny sposób dziękujemy panom sołtysom z miejscowości związanych z naszą parafią. Niech dobry Bóg przez wstawiennictwo św. Antoniego ma dobrodziejów w swojej przemożnej opiece. Za tydzień w niedzielę zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiarodawców o godz. 12.00.

- Składamy także serdeczne "Bóg zapłać" za wycinkę i transport do klasztoru drewna na zimowy opał. Jednocześnie prosimy o dalszą pomoc w wycince i transporcie drewna z klasztornego lasu na opał.

- Składamy serdeczne "Bóg zapłać", wszystkim dobrodziejom, naszego klasztoru za dar serca i miłości. Pracę przy drzewie naszym panom z parafii i ofiarowanie go na opał na zimę. Jednocześnie ciągle zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszej parafii o ofiarowanie drzewa na opał. Zapewniamy, w codziennych modlitwach pamięć.

- Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki wypominkowe, można je zabrać i czytelnie wypełnić imionami i nazwiskami bliskich zmarłych. Przez cały listopad będzie Msza św. odprawiana na sposób gregoriański za zmarłych wypisanych w wypominkach.

- Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych Żołnierzy Niezłomnych, w czasie których polecaliśmy również zmarłych naszych ojców i braci zakonnych, którzy po 1945 roku stanęli w szeregach Żołnierzy Wyklętych, dzieląc z nimi los cel więziennych. Warto przy tej okazji przypomnieć postać kardynała Wyszyńskiego, który przez pewien czas był izolowany w klasztorze bernardyńskim w Stoczku Warmińskim. Módlmy się o jego beatyfikację tym bardziej, że jako biskup lubelski nawiedzał tutejsze sanktuarium.

- Są także nasze kalendarze na 2018 r. - do nabycia w kiosku.

- Penitencjaria Apostolska, z upoważnienia Ojca Świętego Franciszka, ustanawia dla Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej Rok Jubileuszowy wraz z Odpustem Zupełnym pod zwykłymi warunkami (Spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Wierni mogą zyskać Odpust dla siebie, jak też ofiarować go za dusze czyśćcowe, jeśli pielgrzymując do Katedry lub Konkatedry, będą tam uczestniczyć w Eucharystii, albo pomodlą się za Polskę, o jej wierność chrześcijańskiemu powołaniu, o dar powołań kapłańskich i zakonnych oraz o ocalenie całej rodziny ludzkiej. Osoby starsze, chore i wszyscy, którzy z poważnej przyczyny nie są w stanie opuścić domu, mogą również dostąpić łaski odpustu zupełnego, gdy odrzucą przywiązanie do wszelkich grzechów i wzbudzą odpowiednią intencję, a uprzednio spełnili wspomniane trzy warunki. Niech w modlitwie przed domowym wizerunkiem Maryi – Niebieskiej Patronki łączą się duchowo w jubileuszowych celebracjach i ofiarują Miłosiernemu Bogu przez Maryję swoje modlitwy, cierpienia i uciążliwości życia.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny czy Urodziny, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
Niech Pan błogosławi Wam w nadchodzącym tygodniu.

Wypominki za zmarłych

INFORMACJA
Formularz wypominkowy
Pobierz wybrany przez siebie formularz wypominkowy klikając jego miniaturę poniżej...Tu można pobrać wybrany formularz do wydrukowania, i przesłania na adres klasztoru imion zmarłych za których modlimy się w listopadzie