OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna
– 22 kwietnia 2018 r.

Czcigodni parafianie pielgrzymi i wszyscy goście przybyli do Bazyliki św. Antoniego, witamy Was bardzo serdecznie i życzymy, by nasz Wielki Patron, który tutaj objawił się Szymonowi Tkaczowi, prowadził Was po drogach Waszego życia.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku kościelnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.


W tym tygodniu.

- Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkanocną - jest to Niedziela Dobrego Pasterza.
Rozpoczynamy dzisiaj w Kościele tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

- W poniedziałek 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

- We wtorek drugi dzień Wielkiej Nowenny przed dorocznym odpustem św. Antoniego z Padwy. W każdy wtorek Eucharystia z kazaniem i modlitwami nowenny do św. Antoniego o godz. 8.00 i 18.00.
Msza św. o godz. 18.00. jest transmitowana przez Katolickie Radio Zamość.
Serdecznie zapraszamy.

- W środę święto św. Marka, ewangelisty.

- W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w intencji trzeźwości naszego narodu.
Zapraszamy na modlitwę.
Również dziś przypada Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka.

- W sobotę o godz. 15 Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki motocyklistów. Eucharystia odbędzie się przy stawach św. Antoniego na ołtarzu polowym, który w ostatnim czasie został gruntownie odnowiony. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na ten cel.

- Prosimy sołtysów poszczególnych miejscowośd naszej parafii o przedstawienie terminów poświecenia pól.

- W ostatnim tygodniu trwała naprawa kominów na budynku klasztornym. Dziękujemy wszystkim osobom, które w ostatnim czasie pomagały w ogrodzie klasztornym oraz przy pracy w lesie klasztornym.

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości.

- W ostatnich dniach ukazała się adhortacja Papieża Franciszka o świętości, w której ojciec święty zachęca wszystkich, aby naszą codzienność ukierunkować na prawo Boże, a zwłaszcza na katechezę o błogosławieństwach.

- Przypominamy, że 21 maja o godz. 17:30 rozpoczyna się pielgrzymka Radia Maryja.

- Biuro pielgrzymkowo-turystyczne "Ludwik" organizuje w dniach 28.04.2018 - 06.05.2018 r. pielgrzymkę do miejsc świętych we Włoszech. Szczegóły u o. Zefiryna lub poniżej pliki do pobrania.
Pielgrzymka do Włoch dokument WORD     Pielgrzymka do Włoch dokument WORD Pielgrzymka do Włoch dokument WORD
Pielgrzymka do Włoch dokument PDF         Pielgrzymka do Włoch dokument PDF Pielgrzymka do Włoch dokument PDF


- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny czy Urodziny, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
Niech Pan błogosławi Wam w nadchodzącym tygodniu.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał do wieczności Śp.
Annę Magdziarz z Gaju Gruszczańskiego.
Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek....

Wypominki za zmarłych

INFORMACJA
Formularz wypominkowy
Pobierz wybrany przez siebie formularz wypominkowy klikając jego miniaturę poniżej...Tu można pobrać wybrany formularz do wydrukowania, i przesłania na adres klasztoru imion zmarłych za których modlimy się w listopadzie