OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu
– 10 grudnia 2017 r.

Czcigodni parafianie pielgrzymi i wszyscy goście przybyli do Bazyliki św. Antoniego, witamy Was bardzo serdecznie i życzymy, by nasz Wielki Patron, który tutaj objawił się Szymonowi Tkaczowi, prowadził Was po drogach Waszego życia.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.
Wraz z rozpoczęciem nowego roku kościelnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Trwa adwent, a więc czas nabożeństw maryjnych. Serdecznie zapraszamy na roraty, które będą sprawowane codziennie o godz. 17.00. Szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami.

W tym tygodniu.

- Dziękujemy w dniu dzisiejszym o. Bogusławowi za wygłoszone do nas słowo w czasie rekolekcji adwentowych. Dziękujemy również wszystkim, którzy wzięli udział w tych ćwiczeniach duchowych.
Dzisiejszej niedzieli obchodzimy 18. Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka ofiar do puszek po każdej eucharystii na ten cel.
Również dziś po mszy o godz. 12.00 będzie zmiana tajemnic Kół Żywego Różańca.

- Wszystkich czcicieli św. Antoniego zapraszamy na Mszę św. wotywną o św. Antonim we wtorek na godz. 8.00 i 17.00. Przed Mszą o 8.00 - zbiorową - odczytanie próśb i podziękowań a po Mszy św. modlitwy nowennowe i ucałowanie relikwii naszego Patrona.
Msza św. o godz. 17.00. jest transmitowana przez Katolickie Radio Zamość.

- W środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Jest to także dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. Pamiętajmy tego dnia o wydarzeniach, które rozpoczęły się 13 grudnia 1981 roku.

- W czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła.

- W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. zbiorowa odprawiana w zapisanych intencjach rodzin z Zaporza, które w ostatnim tygodniu przyjęły obraz Bożego Miłosierdzia.
Serdecznie zapraszamy.
Przypominamy i prosimy, by w piątek na godz. 15.00. przynosić księgę intencji tu do kościoła, w których to intencjach odprawiana jest Msza św.

- W przyszłą niedzielę młodzież oazowa z naszej parafii będzie po Mszach św. w Bazylice rozprowadzać wykonane przez siebie kartki świąteczne. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wyjazd młodzieży do naszego klasztoru w Łodzi na tzw. "Sylwester po franciszkańsku", gdzie młodzież zgromadzona z naszych bernardyńskich klasztorów będzie mogła w chrześcijańskiej atmosferze przywitać nowy rok i razem modlić się o błogosławieństwo Boże dla swoich rodzin, dla naszej parafii i przybywających tutaj do Radecznicy pielgrzymów. Wspomniane świąteczne kartki można już nabyć w naszym kiosku klasztornym.

- Składamy serdeczne "Bóg zapłać", wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszego klasztoru za dar serca i miłości. Również dzięki Waszej trosce miejsce to jest wizytówką dla wszystkich nawiedzających Bazylikę i inne miejsca związane z kultem św. Antoniego w Radecznicy. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" i prosimy o dalszą pomoc i życzliwe wsparcie.

- Biuro pielgrzymkowo-turystyczne "Ludwik" organizuje w dniach 28.04.2018 - 06.05.2018 r. pielgrzymkę do miejsc świętych we Włoszech. Szczegóły u o. Zefiryna lub poniżej pliki do pobrania.
Pielgrzymka do Włoch dokument WORD     Pielgrzymka do Włoch dokument WORD Pielgrzymka do Włoch dokument WORD
Pielgrzymka do Włoch dokument PDF         Pielgrzymka do Włoch dokument PDF Pielgrzymka do Włoch dokument PDF


- Są także nasze kalendarze na 2018 r. - do nabycia w kiosku.

- Penitencjaria Apostolska, z upoważnienia Ojca Świętego Franciszka, ustanawia dla Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej Rok Jubileuszowy wraz z Odpustem Zupełnym pod zwykłymi warunkami (Spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Wierni mogą zyskać Odpust dla siebie, jak też ofiarować go za dusze czyśćcowe, jeśli pielgrzymując do Katedry lub Konkatedry, będą tam uczestniczyć w Eucharystii, albo pomodlą się za Polskę, o jej wierność chrześcijańskiemu powołaniu, o dar powołań kapłańskich i zakonnych oraz o ocalenie całej rodziny ludzkiej. Osoby starsze, chore i wszyscy, którzy z poważnej przyczyny nie są w stanie opuścić domu, mogą również dostąpić łaski odpustu zupełnego, gdy odrzucą przywiązanie do wszelkich grzechów i wzbudzą odpowiednią intencję, a uprzednio spełnili wspomniane trzy warunki. Niech w modlitwie przed domowym wizerunkiem Maryi – Niebieskiej Patronki łączą się duchowo w jubileuszowych celebracjach i ofiarują Miłosiernemu Bogu przez Maryję swoje modlitwy, cierpienia i uciążliwości życia.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny czy Urodziny, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
Niech Pan błogosławi Wam w nadchodzącym tygodniu.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał do wieczności Śp.
Jan Muchę z Latyczyna, oraz
Stanisławę Cyper z Latyczyna.
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek....

Wypominki za zmarłych

INFORMACJA
Formularz wypominkowy
Pobierz wybrany przez siebie formularz wypominkowy klikając jego miniaturę poniżej...Tu można pobrać wybrany formularz do wydrukowania, i przesłania na adres klasztoru imion zmarłych za których modlimy się w listopadzie