OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Zwykła
– 18 luty 2018 r.

Czcigodni parafianie pielgrzymi i wszyscy goście przybyli do Bazyliki św. Antoniego, witamy Was bardzo serdecznie i życzymy, by nasz Wielki Patron, który tutaj objawił się Szymonowi Tkaczowi, prowadził Was po drogach Waszego życia.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.
Wraz z rozpoczęciem nowego roku kościelnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
W czasie Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa jest odprawiana w Bazylice w każdy piątek o godz. 6.30 i 16.30, a także w niedziele o godz. 9.30. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym będą w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00. Zachęcamy także wszystkich do podjęcia indywidualnych aktów pokuty i umartwienia.

W tym tygodniu.

- Przeżywamy pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu.
Dziś po Mszy św. o godz. 9.30. Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 12.00.

- Wszystkich czcicieli św. Antoniego zapraszamy na Mszę św. wotywną o św. Antonim we wtorek na godz. 8.00 i 17.00. Przed Mszą o 8.00 - zbiorową - odczytanie próśb i podziękowań a po Mszy św. modlitwy nowennowe i ucałowanie relikwii naszego Patrona.
Msza św. o godz. 17.00. jest transmitowana przez Katolickie Radio Zamość.

- W czwartek Święto katedry św. Piotra Apostoła.

- W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. zbiorowa odprawiana w zapisanych intencjach rodzin z Podlesia Małego, które w ostatnim tygodniu przyjęły obraz Bożego Miłosierdzia.
Serdecznie zapraszamy.
Przypominamy i prosimy, by w piątek na godz. 15.00. przynosić księgę intencji tu do kościoła, w których to intencjach odprawiana jest Msza św.
Droga Krzyżowa w tym dniu o godz. 6.30 i 16.30

- ! W przyszłą niedzielę Droga Krzyżowa jest odprawiana w Bazylice o godz. 9.30. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym będą po Mszy św. o godz. 12.00.

- Biuro pielgrzymkowo-turystyczne "Ludwik" organizuje w dniach 28.04.2018 - 06.05.2018 r. pielgrzymkę do miejsc świętych we Włoszech. Szczegóły u o. Zefiryna lub poniżej pliki do pobrania.
Pielgrzymka do Włoch dokument WORD     Pielgrzymka do Włoch dokument WORD Pielgrzymka do Włoch dokument WORD
Pielgrzymka do Włoch dokument PDF         Pielgrzymka do Włoch dokument PDF Pielgrzymka do Włoch dokument PDF


- Są także nasze kalendarze na 2018 r. - do nabycia w kiosku.

- Penitencjaria Apostolska, z upoważnienia Ojca Świętego Franciszka, ustanawia dla Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej Rok Jubileuszowy wraz z Odpustem Zupełnym pod zwykłymi warunkami (Spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Wierni mogą zyskać Odpust dla siebie, jak też ofiarować go za dusze czyśćcowe, jeśli pielgrzymując do Katedry lub Konkatedry, będą tam uczestniczyć w Eucharystii, albo pomodlą się za Polskę, o jej wierność chrześcijańskiemu powołaniu, o dar powołań kapłańskich i zakonnych oraz o ocalenie całej rodziny ludzkiej. Osoby starsze, chore i wszyscy, którzy z poważnej przyczyny nie są w stanie opuścić domu, mogą również dostąpić łaski odpustu zupełnego, gdy odrzucą przywiązanie do wszelkich grzechów i wzbudzą odpowiednią intencję, a uprzednio spełnili wspomniane trzy warunki. Niech w modlitwie przed domowym wizerunkiem Maryi – Niebieskiej Patronki łączą się duchowo w jubileuszowych celebracjach i ofiarują Miłosiernemu Bogu przez Maryję swoje modlitwy, cierpienia i uciążliwości życia.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny czy Urodziny, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
Niech Pan błogosławi Wam w nadchodzącym tygodniu.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał do wieczności Śp.
Janinę Tłuczek z Podlesia Dużego. Jej pogrzeb odbędzie się dzisiaj w Podlesiu o godz. 13.00.
W piątek zmarła śp. Grażyna Krawiec mama o. Terencjana, który w zeszłym roku odbywał w naszej parafii praktyki diakońskie..
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek....

Wypominki za zmarłych

INFORMACJA
Formularz wypominkowy
Pobierz wybrany przez siebie formularz wypominkowy klikając jego miniaturę poniżej...Tu można pobrać wybrany formularz do wydrukowania, i przesłania na adres klasztoru imion zmarłych za których modlimy się w listopadzie